Inzercia

v NOTA BENE

Viac...

 

 

 

Kino pre bezdomovcov

[23. 07. 2015]

Tomáš Novotný, moderátor: "Ruská charitatívne organizácia sa rozhodla, že bezdomovcom žijúcim v Moskve spríjemní život. Zorganizovala pre nich rôzne letné aktivity, jednou z nich je aj bezplatné kino. Obyvateľom veľkomesta chcú takto pripomenúť, že aj bezdomovci sú ľudia."

Vladimír Lichvár, reportér TA 3: "Ruská organizácia Priatelia ulice sa rozhodla postaviť vedľa nového strediska prebezdomovcov letné kino, tvrdí, že aj ľudia bez domova majú právo na kultúrne vyžitie."

Natália Markovová, organizátorka podujatia: "V prvom rade chceme zmeniť prístup ľudí k bezdomovcom, často sú totiž obeťami ľahostajnosti. Ich život je veľmi ťažký a preto sme sa rozhodli, že im ho trochu spestríme sériou podujatí. Začali sme letným kinom, na budúcu sobotu to bude futbalový turnaj. V budúcnosti chceme zorganizovať aj salón krásy."

Vladimír Lichvár: "Letné kino si ľudia bez domova pochvaľujú, okrem filmov dostanú aj najesť."

Bezdomovci: "Film, ktorý sme pozerali, som už videl, ale páčilo sa mi to. Naposledy som bol v kine asi pred dvadsiatimi rokmi."

"Dali nám najesť a rozdali nám šatstvo. Mám pocit, že sú jediní, ktorí sa o nás starajú."

Vladimír Lichvár: "Letné premietania budú každé dva týždne, nové stredisko pre bezdomovcov ale funguje denne. Podľa plánu by malo pomáhať päťsto ľuďom bez domova."

Autor: Vladimír Lichvár
Zaradenie:
Strana:
Datum: 2015-07-21
Zdroj: TA3, 18:30
Nadpis: Kino pre bezdomovcov
Text:

 

Začiatok stránky

Web používa redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET.

Web Analytics