Inzercia

v NOTA BENE

Viac...

 

 

 

Dvoch mladíkov obvinili z vraždy slovenského bezdomovca v Pardubiciach

[11. 08. 2015]

Bezdomovca pri autobusovej stanici v českom meste Pardubice zavraždila dvojica tínedžerov, ktorí nemali ani 18 rokov.

Muža (55) jeho trýznitelia pred týždňom surovo zbili, bodali nožnicami, strieľali do neho zo vzduchovky, mučili ho a nakoniec zapálili, napísal v pondelok spravodajský server iDNES.cz.

Polícia podozrivých vypátrala aj vďaka záberom z bezpečnostnej kamery, ktorá ich zaznamenala pred týždňom po polnoci z nedele na pondelok.

Obeťou ich činu bol bezdomovec Rudolf, pôvodom zo Slovenska. Známi ho popísali ako mierneho, nekonfliktného človeka.

Jeho telo sa našlo minulý pondelok v Pardubiciach neďaleko autobusovej stanice a letného kina.

Obaja podozriví mladíci sú vo väzbe.

Použili aj rôzne nástroje

"Do Pardubíc prišli na bicykloch, boli v letnom kine, na miesto napadnutia sa dostali skôr náhodou. Čin neplánovali, motív nemali. Zaútočili na spiaceho muža na lavičke, nestačil sa brániť," uviedol vyšetrovateľ Robert Veleta.

Obaja chlapci viedli údery a kopy do hlavy a tela veľkou silou a použili aj rôzne nástroje. Napríklad vzduchovú pištoľ, z ktorej vystrelili niekoľkokrát do tváre a tela ležiaceho muža.

Jeden z nich použil i boxer, ďalší mu dupal na hrudník a brucho. V batohu postihnutého našli nožnice, ktoré použili v oblasti genitálií.

"Použili aj francúzsku barlu, ktorú vsunuli do análneho otvoru. Na záver zapálili postihnutému vlasy," dodal podľa iDNES.cz vyšetrovateľ.

Hrozí im väzenie jeden až päť rokov

Mladí vrahovia, ktorí sa pri napádaní bezvládneho tela striedali, boli pod vplyvom alkoholu. Ich útok trval asi polhodinu.

Neďaleko od miesta činu potom nahlásili okoloidúcemu, že si všimli ležiaceho muža. Potom odišli do letného kina, kde mali konflikt s ďalšími osobami bez domova.

"Polícia ich zadržala po štyroch dňoch a obvinila z ublíženia na zdraví s následkom smrti. Pri tomto trestnom čine je sadzba osem až 16 rokov, ale pretože ide o chlapcov mladších ako 18 rokov, hrozí im väzenie jeden až päť rokov," uviedol kriminalista Milan Šimek, ktorý sa poďakoval médiám za pomoc pri pátraní po páchateľoch surovej vraždy.

Dvoch mladíkov obviniili z vraždy slovenského bezdomovca v Pardubiciach
Autor: Redakcia
Zaradenie: Z domova
Strana:
Datum: 2015-08-10
Zdroj: sme.sk
Nadpis: Dvoch mladíkov obviniili z vraždy slovenského bezdomovca v Pardubiciach
Text:

 

Začiatok stránky

Web používa redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET.

Web Analytics