Inzercia

v NOTA BENE

Viac...

 

 

 

Big Mac pre bezdomovca? Máte padáka

[13. 08. 2015]

Francúzska sieť rýchleho občerstvenia McDonald's sa prostredníctvom oznamu na Twitteri ospravedlnila za vydanie internej smernice pre zamestnancov v jednej z prevádzok na Azúrovom pobreží, podľa ktorej mali zakázané dávať jedlobezdomovcom. Uviedla v stredu tlačová agentúra Belga.

Prípad odhalilo združenie na ochranu spotrebiteľov - "60 miliónov spotrebiteľov", ktoré zverejnilo internú smernicu reštaurácie McDonald's v Hyeres na juhu krajiny.

Interný dokument zamestnancov informoval, že je "prísne zakázané dávať jedlo tulákom", vrátane stravy, ktorú zamestnanci prevádzky dostávajú zadarmo.

V dokumente vyvesenom v prevádzke v Hyeres, ako pripomenula organizácia na ochranu spotrebiteľov, sa jasne špecifikovalo, že strava poskytovaná zamestnancom znamená bonus v naturáliách, z ktorého môže mať prospech iba samotný zamestnanec a v dokumente bol aj dodatok, že "McDonald's nemá za úlohu nasýtiť všetkých hladujúcich na tomto území".

Interný dokument sa končil explicitnou hrozbou rozviazania pracovného pomeru s tými pracovníkmi, ktorí porušia stanovené pravidlo.

Francúzska vetva celosvetovej potravinárskej siete ospravedlnila svoje konanie s odvolaním sa na "vážny incident" s dvomabezdomovcami, ku ktorému došlo 25. júla pred prevádzkou McDonald's v Hyeres. Snahou vedenia tejto prevádzky údajne bolo vyvarovať sa podobných incidentov a zaistiť bezpečnosť pre svojich zákazníkov.

Francúzska sieť McDonald's v dnes zverejnenej správe uviedla, že sa ospravedlňuje všetkým tým, ktorých oznam šokoval a pripomenula, že jej personál si kladie za cieľ slúžiť všetkým zákazníkom bez rozdielu.

Ako však upozornila organizácia "60 miliónov spotrebiteľov", ospravedlnenie neobsahuje objasnenie, či zamestnanci tejto siete majú dovolené podeliť sa o svoje hamburgery zadarmo s tými, ktorí si nemajú za čo kúpiť jedlo.

Big Mac pre bezdomovca? Máte padáka
Autor: SITA
Zaradenie: eTREND
Strana:
Datum: 2015-08-12
Zdroj: etrend.sk
Nadpis: Big Mac pre bezdomovca? Máte padáka
Text:

 

Začiatok stránky

Web používa redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET.

Web Analytics