Inzercia

v NOTA BENE

Viac...

 

 

 

Boží syn prišiel na tento svet ako bezdomovec

[28. 09. 2015]

Pápež František sa vo Washingtone stretol na obede s 200 bezdomovcami a ľuďmi žijúcimi v chudobe. Povedal im, že prebezdomovectvo nie je žiadne sociálne ani morálne odôvodnenie.

Podpora chudobných je stredobodom Františkovho pápežského úradu. Vyplynula z jeho času stráveného v slumoch a vývarovniach pre chudobných, keď bol cirkevným hodnostárom v Argentíne, ešte pred zvolením za pápeža v roku 2013.

Autor - SITA/AP, Carmine Galasso

František po prejave v americkom Kongrese, v ktorom vyzval zákonodarcov na väčšiu pomoc sociálne najslabším ľuďom, navštívil centrum Katolícke charity. To poskytuje jedlo, zdravotnícke služby a pomoc pri hľadaní zamestnania.

"Nenájdeme žiadne sociálne ani morálne odôvodnenie, vôbec žiadne, na nedostatok ubytovania," povedal pápež pracovnikom charity, darcom a príjemcom v hlavnom meste najbohatšej krajiny sveta.

Podpora chudobných je stredobodom Františkovho pápežského úradu. Vyplynula z jeho času stráveného v slumoch a vývarovniach pre chudobných, keď bol cirkevným hodnostárom v Argentíne, ešte pred zvolením za pápeža v roku 2013, keď sa stal prvým najvyšším pontifikom z Latinskej Ameriky.

František je prvým pápežom, ktorý predniesol príhovor v americkom Kongrese. Zákonodarcom povedal, aby "mysleli na všetkých tých ľudí okolo nás, ktorí uviazli v kruhu chudoby. Aj oni potrebujú dodať nádej".

Niektorí ľudia, ktorí sa s pápežom stretli v centre Katolíckej charity, vyjadrili nádej, že jeho slová prinútia Kongres a ďalších volených predstaviteľov, aby sa viac snažili vyhovieť potrebám chudobných.

Organizácia Národná aliancia za odstránenie bezdomovectva uviedla v aprílovej správe pre roky 2013/14, že v Spojených štátoch spalo v jednu januárovú noc roka 2014 pod holým nebom, v núdzových útulkoch alebo dočasných ubytovniach 578 424 ľudí. Organizácia dodala, že hoci sa v tom období ekonomika už zotavovala z veľkej recesie, celkovo bezdomovectvokleslo o 2,3 percenta.

Pápež v centre požehnal skupine ľudí jedlo – kuracie prsia terijaki a cestovinový šalát, potom sa zamiešal do davu. Podával si s ľuďmi ruku, zastavoval sa a pózoval pre fotografie. Jeho obdivovatelia skandovali v španielčine "Papa! Papa!"

Pápež spomenul biblický príbeh Ježišovho narodenia, ktorý sa začína tým, že jeho rodičia nemohli nájsť miesto v Betleheme, kde by zostali. "Boží syn prišiel na tento svet ako bezdomovec," povedal František a dodal: "Boží syn vedel, aké to je začať život bez strechy nad hlavou."

Pápež vo Washingtone obedoval s bezdomovcami a chudobnými ľuďmi
Autor: SITA
Zaradenie: Spravodajstvo
Strana:
Datum: 2015-09-25
Zdroj: pravda.sk
Nadpis: Pápež vo Washingtone obedoval s bezdomovcami a chudobnými ľuďmi
Text:

 

Začiatok stránky

Web používa redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET.

Web Analytics