Inzercia

v NOTA BENE

Viac...

 

 

 

Obsah aktuálneho čísla Nota bene

Páči sa Vám Nota bene a aktivity OZ Proti prúdu? 

Pošlite darcovskú SMS v hodnote 2 eurá na číslo 877 s textom: DMS START NOTABENE

Ďakujeme!

Zrušiť pravidelnú mesačnú podporu môžete zaslaním SMS na číslo 877 s textom: DMS STOP NOTABENE 

 

 

O DIEVČATKU ZO ZÁHRADNEJ CHATKY

[02. 12. 2018]

ZUZANA CSONTOSOVÁ (spoluzakladateľka Nota bene) napísala už druhú knihu s témou bezdomovectva. Po Zatúlanom Gombíkovi je na svete Sára a zázračný stôl. Knižku si môžete prečítať počas Vianoc, alebo ňou môžete niekoho potešiť ako pekným darčekom. Zároveň podporíte predajcov Nota bene.   

Kto je Sára?  
Sára je deväťročné dievčatko, ktoré žije odmalička s mamou v záhradnej chatke. Do ich malého domčeka nevedie žiadna poriadna cesta a okolo nie sú ani žiadne pouličné lampy, iba košaté stromy, ploty a záhrady. V chatke majú iba jednu izbu, varia čaj na jednoduchom elektrickom variči a jedného dňa im ujo Ivan prinesie čerešňový stôl. Ten stôl je symbolom tepla domova. Je pevný, dostatočne veľký a umiestnený tak, aby bolo okolo neho dosť miesta pre každého. Znamená pre Sáru niečo stabilné, o čo sa vždy môže opierať Malá Sára žije s mamou v záhradnej chatke.   

Čo vás k napísaniu takéhoto príbehu inšpirovalo?
Raz som s mojimi deťmi cestovala vlakom z Bratislavy do Trenčína. V našom kupé sedela mama s asi osemročným chlapcom. Bol to taký obyčajný, veľmi milý chlapec bez tabletu a mobilného telefónu. Dali sme sa s jeho mamou do reči a vysvitlo, že v Trenčíne predáva pouličný časopis Nota bene. Je na syna sama, kvôli zdravotným problémom ju nikto nezamestná a predaj časopisu ju zachránil v zúfalej situácii. Potom mi začala hovoriť o knižke Zatúlaný Gombík, ktorú som napísala pred rokom a ktorú predajcovia ponúkali pred Vianocami spolu s Nota bene. Vraj to bola pre ňu veľká pomoc, pretože knižka sa dobre predávala. Lúčila sa so mnou so slovami: „Napíšte pre nás ešte niečo!“
     

 

Začiatok stránky

Web používa redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET.

Web Analytics