Obsah aktuálneho čísla Nota bene

Páči sa Vám Nota bene a aktivity OZ Proti prúdu? 
Venujte nám 2,- eurá mesačne. 

Pošlite darcovskú SMS na číslo 877 s textom: DMS START NOTABENE
Ďakujeme!

Zrušiť pravidelnú mesačnú podporu môžete zaslaním SMSna číslo 877 s textom: DMS STOP NOTABENE 

 

 

Sprisahanie šedej rasy

[03. 04. 2017]

Celovečerný dokument režiséra Maroša Beráka sprostredkúva výpovede Slovákov presvedčených o tom, že videli UFO. Zaznamenáva aj úvahy slovenských ufológov.

Zážitky niektorých ľudí vystupujúcich vo filme sú prekvapujúce. Jedna žena hovorí o príjemnej telepatickej komunikácii s mimozemšťanom, druhá o úžasnom orgazme, ktorý s ním zažila. Na rozdiel od týchto svedkov sa nadšenci UFO fenoménu snažia pred kamerou držať hmatateľnejších indícií, napríklad v podobe zložitých obrazcov v obilí po celom svete, ktoré vznikajú na veľkej rozlohe potichu za jednu noc s úžasnou geometrickou presnosťou.

Teórie sú rôzne, overené fakty chýbajú, a tak napokon ufológovia pri jedle a vínku popúšťajú uzdu svojej fantázii a rozvíjajú teórie o spolupráci mimozemšťanov s americkou vládou. Pre film sa usilovali získať aj dôkazy. Napríklad sa snažili privolať lietajúce taniere v blízkosti atómovej elektrárne Jaslovské Bohunice, kde vraj poletujú každú chvíľu. Pomocou obrovských reflektorov vysielali do neba celú noc svetelný signál, ale márne.

Text: Galina Lišháková Foto: Gabriel Kuchta

Celý článok si môžete prečítať v Nota bene 190 Apríl 2017

Začiatok stránky

Web používa redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET.

Web Analytics