Obsah aktuálneho čísla Nota bene

Páči sa Vám Nota bene a aktivity OZ Proti prúdu? 
Venujte nám 2,- eurá mesačne. 

Pošlite darcovskú SMS na číslo 877 s textom: DMS START NOTABENE
Ďakujeme!

Zrušiť pravidelnú mesačnú podporu môžete zaslaním SMSna číslo 877 s textom: DMS STOP NOTABENE 

 

 

Sebecká mrcha?

[02. 05. 2017]

Trinásta komnata ľudí, ktorí sa dobrovoľne rozhodli nemať deti.

Deťom som sa nikdy nejako extrémne nebránila, ale nikdy som ani necítila tú túžbu, radosť a istotu, že by som ich tu a teraz chcela mať. Mám ich veľmi rada, bábätká zbožňujem, milujem, keď ich môžem držať na rukách, starať sa o ne, smiať sa s nimi a vymýšľať im zábavky. Aj ich prebaliť alebo nakŕmiť. A potom som aj rada, keď to po pár hodinách skončí a môžem sa vrátiť naspäť do svojho sveta.

Nikdy som netvrdila, že tá silná túžba, akú iné ženy opisujú, raz príde. Že v tej správnej chvíli sa pre dieťa rozhodnem. Ibaže stále to nebolo „teraz“. A ešte sa to nestalo. Okrem toho mi všetky veci spojené s tehotenstvom a pôrodom pripadajú neprirodzené. Neviem prečo. Keď mali deti moje kamarátky, len som sa v tom utvrdzovala.

Okrem toho mám prácu, v ktorej vidím zmysel. Pracovná doba neexistuje. Ani žiadna pravidelnosť. Veľa času trávim na cestách. Dlhších aj kratších, často náhlych, zo dňa na deň.
Uvedomila som si, že v starostlivosti o dieťa by mi veľmi vyhovovala pozícia muža. To by pre mňa bolo oveľa prijateľnejšie. Možno by som v takej situácii po dieťati dokonca túžila. Neovplyvnilo by to moje telo a do môjho každodenného života by to zapadlo oveľa jednoduchšie. Lenže nič také nie je možné.

Celý príbeh nájdete v májovom Nota bene 191 - Matka.

Začiatok stránky

Web používa redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET.

Web Analytics