Obsah aktuálneho čísla Nota bene

Nota bene číslo 210Páči sa Vám Nota bene a aktivity OZ Proti prúdu? 

Pošlite darcovskú SMS v hodnote 2 eurá na číslo 877 s textom: DMS START NOTABENE
Ďakujeme!

Zrušiť pravidelnú mesačnú podporu môžete zaslaním SMS na číslo 877 s textom: DMS STOP NOTABENE 

 

 

Smiech, slzy a sople

[03. 05. 2017]

Literárnu kariéru neplánovala, materstvo áno. Baví ju byť mamou. Jej knihy o tom, aké vtipné je vychovávať deti, dnes patria medzi najčítanejšie. Herečka a moderátorka KRISTÍNA FARKAŠOVÁ.
 
Na tvojom Facebooku svieti veta: Keď sa za vami príde o 00.48 do postele dieťa, aby sa opýtalo, mami, ako vyzerá vanilka, kým nie je v zmrzline?, viete, že je vo vašom vesmíre všetko v poriadku. Ako vlastne vyzerá vanilka, kým nie je v zmrzline?
Naozaj nečakane. „Ako konárik.“ Nastala filozofická debata, prečo je vanilka hnedá a nie žltá. Sama neviem. Dobrá úvaha.

V seriáloch či filmoch najčastejšie hráš typ ženy-vamp. Svojimi blogmi a knihami sa nás zasa snažíš presvedčiť, že si dobrá matka. To sa kastingoví agenti natoľko mýlia?
Snažím sa len zapísať dôkazy toho, že všetky matky sú rovnaké. Rovnako unavené a rovnako šťastné. Pravdupovediac som si myslela, že po tom, ako som sa stala mamou, už budem hrať nejaké usadlé panie. Ale nie, ostala som pri vampoch. Ani moje tepláky kastingovky nepresvedčili. Ale veď mi to asi aj lichotí. Raz za čas mi naozaj dobre padne cítiť sa žensky. Načančať sa a obuť si topánky na podpätku. Ale nebudem klamať, že to je po chvíli úľava zase sa zateplákovať.

Je materstvo prestížna či tá najbežnejšia záležitosť na svete?
Najprestížnejšia a najbežnejšia záležitosť na svete. Je to fantastické! Niekedy na odpadnutie, niekedy na nervy, ale aj tak je to ten najkrajší zázrak. Nečakala som, že môže existovať niečo také ľúbivé, že môže existovať taká nekonečná láska a zároveň som nečakala, že môže existovať niečo také náročné. Úplná haluz.

Celý rozhovor nájdete v májovom Nota bene - 191 - Matka.

 

Začiatok stránky

Web používa redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET.

Web Analytics