Inzercia

v NOTA BENE

Viac...

 

 

 

Pripravuje sa na utečencov

[14. 09. 2015]

Patrik Švajda, moderátor: "Stará sa o takmer tristo bezdomovcov. Bývalých väzňov, narkomanov a prostitútky. No a teraz sa pripravuje na utečencov."

Zlatica Puškárová, moderátorka: "Charizmatický farár Marián Kuffa zo Žakoviec pristavuje a robí zásoby. Vôbec sa nebojí toho, že by medzi jeho klientmi a utečencami vznikali nejaké konflikty. Moslimom dokonca vyhradí miesto na modlenie sa na svojej katolíckej fare."

ThLic. Marián Kuffa, katolícky farár z obce Žakovce: "Teraz kričia - Máme svoje práva! Máme svoje práva! - Prvé, čo by sa ich opýtal. V cirkvi sú najprv povinnosti a tak sú práve. Milý mladý muž, kde máš ženu? Hej? Ty si núdzny? Ako to, že si v horšej núdzi nechal ženu, ako to že si tam nechal dcérku a matku? To by som sa ho prvé opýtal. Ten, keď uteká do Anglicka, do Nemecka, tak ja sa pýtam, aká núdza, keď on uteká, hej? Ten naozaj núdzny a trpiaci, ktorý uteká pred vojnou, pred hladom, ten by bol spokojný aj v rumunskej maštali. Toľko sa brýzga na cirkev, toľko špiny, hocikto si obtrie o cirkev, ale hneď vedia povinnosti cirkvi povedať. Toto je povinnosť cirkvi, to je zaujímavé. Ale zas to nie je zlé, keď nás tak vnímajú. Áno, je to jedna z našich povinností, je to naša povinnosť, hej? Ako sa postavíme k núdznym trpiacim, tak sa staviame ku Kristovi."

Ján Tribula, redaktor: "Tento farár spod Tatier už roky len a len pristavuje. Tak ako pribúda ľudí, ktorí mu klopú na dvere a hľadajú u neho pomoc, aj on buduje izby. Utečenecký exodus podľa jeho slov bude veľkou skúškou aj pre neho."

ThLic. Marián Kuffa: "Boh mieša karty. On už vie dopredu, ako by to urobil. On hľadá ochotné srdcia a my sme ochotní. Ochotní sme. Nie sme pripravení, to by sme boli pyšní, keby sme povedalo, že sme pripravení."

Ján Tribula: "Koľkých by dokázal prijať na faru, nevie povedať. Ale nech by sa dialo čokoľvek, od hladu ich umrieť nenechá."

ThLic. Marián Kuffa: "Máme dosť veľa teraz jačmeňa, nič sme nepredali, tak hovorím, v krajnej núdzi aj z jačmeňa budeme chleba piecť."

Ján Tribula: "Tvrdí ale, že aj utečenci sa budú musieť prispôsobiť. Naznačil, aký k nim bude."

ThLic. Marián Kuffa: "Jednoduchý ako holubica, opatrný ako hady a tým smerom milosrdenstvo, čiže určité hranice tam máme."

Ján Tribula: "O tejto mimoriadne citlivej téme, ktorá rozdeľuje národ, už diskutoval aj s ministrom Kaliňákom."

ThLic. Marián Kuffa: "Som povedal - Pán minister, ak nebudete mať kde umiestniť ľudí, ale naozaj núdznych, pomôžte mi rozlíšiť, či sú to naozaj núdzni. A my naozaj núdznym bez rozdielu rasy, politickej príslušnosti, farby pleti sme ochotní pomôcť."

Ján Tribula: "Farár tvrdí, že jeho chlapci a dievčatá s utečencami problém mať nebudú. No a čo povie moslimským migrantom na kríže s Kristom a na kresťanskú vieru?"

ThLic. Marián Kuffa: "Teba tvoja matka naučila tú istú bytosť volať Alah, a mňa Boh, to je len jedna bytosť."

Ján Tribula: "Tento farár neodsudzuje tých, ktorí utečencov zo strachu odmietajú. Ale prízvukuje im jediné. Sú to tiež iba ľudia."

Pripravuje sa na utečencov
Autor: Ján Tribula
Zaradenie: z domova
Strana:
Datum: 2015-09-11
Zdroj: Markíza, 19:00
Nadpis: Pripravuje sa na utečencov
Text:

 

Začiatok stránky

Web používa redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems.

Web Analytics