Bezdomoveckú audioknihu pokrstili nemrznúcou zmesou

[30. 10. 2009]

Nebol to Oscar, Zlatý puk ani Nobelova cena. Keď však Adela Banášová s Dadom Nagyom odovzdávali bezdomovcom celkom nové ocenenie Zlatý mozoľ, publikum v bratislavskej kaviarni Scherz tlieskalo ako o život.

Na oslave stého čísla časopisu Nota Bene stihli okrem odovzdávania cien pokrstiť aj novú audioknihu poviedok zo života, ktorú načítali ľudia bez domova. Obliali ju nemrznúcou kvapalinou. "Aby sme pri predávaní nezamrzli," dodal s úsmevom predajca Joshua.

Zlatý mozoľ získali predajcovia v piatich kategóriách. Ocenili ich za hľadanie a udržanie si práce, boj s chorobou, vytrvalosť, ochotu spolupracovať a vyhlásili i najlepšieho predajcu. Stal sa ním Ivan Orolín, ktorý predáva na križovatke na Račianskom mýte.

"Ako v každom podnikaní, aj pri predaji časopisu treba ľudí nejako upútať. Ja sa o to snažím dobrou náladou, srandou," hovoril dojatý ocenený predajca. Adela Banášová mu následne zaželala na križovatke veľa, veľa červenej.

Ocenenie od šperkárky Hany Kašičkovej vraj chcú bezdomovci nosiť aj počas predaja. "Ľudí to môže zaujať, budú sa spytovať, čo to je," hovoril s nádejou v hlase Orolín. Veď pre predajcov je odmenou aj krátky rozhovor, pár povzbudivých slov.

Autor: Milan Čupka
Zaradenie: klebetník
Strana: 24
Nadpis: Bezdomoveckú audioknihu pokrstili nemrznúcou zmesou
Datum: 2009-10-26
Zdroj: PRAVDA

 

Začiatok stránky

Web používa redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems.

Web Analytics