Nová kniha z pera predajkyne Nota bene u vášho predajcu

[12. 12. 2013]

Skvelý darček, ktorý poteší dvakrát.
Milovníkov zvierat i predajcov Nota bene.

 

Knihu O Zvieracej dušičke pokrstila Zdenka Predná 12.12.2013 na vianočnom posedení pre ľudí bez domova - predajcov Nota bene. (foto Martin Šveda)

 

Oslávili sme 12 rokov a vydali knihu O Zvieracej dušičke autorky Jely Matuškovičovej, mašej predajkyne Nota bene, v náklade 5000 ks. Ide už o piatu knihu v poradí v rámci každoročného zimného projektu kníh Nota bene, ktoré pomáhajú ľuďom bez domova prežiť zimu dôstojne a v teple a zároveň búrajú predsudky o bezdomovcoch. Od roku 2006 dávame v o.z. Proti prúdu priestor talentovaným ľuďom bez domova a narúšame obraz ľudí bez domova, ktorých mnohí mylne vnímajú ako asociálov a „občanov druhej kategórie.“ Spolu sa doposiaľ predalo 22 000 ks kníh.

 

Jela Matuškovičová vydala v o. z. Proti prúdu svoju prvú knihu Zázračné dieťa v roku 2012, ktorý sa stal bestsellerom - predalo sa 8 000 ks kníh. O zvieracej dušičke je jej druhou knihou, ktorá teraz vychádza v reedícii. Je to súbor krátkych čŕt o spolužití so zvieratami od väčších až po najmenšie: o láske k psom a mačkám, o chovaní škrečkov, morčiat, zajacov či papagájov, ale aj o fóbii z pavúkov. Rozprávaniu o zvieracej dušičke nemôže chýbať ľudská duša a podľa Jeliných slov najmä detská. „Ja mám stále detskú dušu. Niektorí ľudia milujú zvieratá aj v dospelosti, väčšinou však len ako deti a potom z toho vyrastú. Mne to ostalo.“, hovorí Jela Matuškovičoá, autorka knihy Nota bene.

 

Kúpou knihy O zvieracej dušičke môžu ľudia potešiť svojich blízkych darčekom pod vianočný stromček a podporiť snahu konkrétneho človeka bez domova zabezpečiť si počas zimy dôstojný príjem napr. na zaplatenie bývania.

 

Predaj kníh a časopisu Nota bene pomáha ľuďom bez domova nielen finančne. Zvyšuje ich sebaúctu, rozvíja pracovné a komunikačné zručnosti a umožňuje získať nové vzťahy s nebezdomovcami.

 

Knihu distribujú výhradne registrovaní predajcovia Nota bene v 17 mestách Slovenska. Jej cena je 5 eur, predajca si ju kupuje za 2,50. Knihu ilustrovala slovenská ilustrátorka Daniela Olejníková. Knihu sme financovali z vlastných zdrojov o.z. Proti prúdu.

 

„Tešíme sa, že môžeme predajcom pomôcť prežiť už piatu zimu dôstojne a v teple. Nechceme, aby sa naši predajcovia ocitali v roli žobrákov, ktorí stoja s časopisom ako rekvizitou. Našou snahou je vyrábať kvalitný časopis a knihy, ktoré si ľudia budú kupovať nie zo súcitu, ale pretože sú dobré,“ povedala Sandra Tordová z o. z. Proti prúdu.

 

Medzi predajcami Nota bene je niekoľko literárnych talentov. Júliusovi, bývalému predajcovi Nota bene sme v o. z. Proti prúdu vydali už tri knihy. A v roku 2012 sa stal známym aj náš bývalý predajca Peter Sorát. Petrovi s vydaním jeho knihy Pouličný diviak pomohol Daniel Hevier, s ktorým sa zoznámil počas predaja časopisu Nota bene.

 

Viac informácií: Zuzana Pohánková, PR / fundraising, 0917 275 812, zuzana@notabene.sk

 

 

Začiatok stránky

Web používa redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems.

Web Analytics