Festivalová hra POMÁHAŤ JE ĽAHKÉ

[02. 07. 2018]

FESTIVALOVÁ HRA POMÁHAŤ JE ĽAHKÉ

Dobro je nákazlivé. ZAPOJ SA do festivalovej hry POMÁHAŤ JE ĽAHKÉ

Pošli dobro ďaleja pomôž získať strechu nad hlavou niekomu, kto to potrebuje.

Za každého účastníka hry, OZ Proti prúdu (vydavateľ Nota bene) vyčlení 1 euro na pomoc s bývaním.

1000 účastníkov hry = mesačný nájom pre štyroch ľudí bez domova.

 

O ČO IDE? Nová festivalová hra POMÁHAŤ JE ĽAHKÉ je novinka, s ktorou prichádza na festival Pohoda občianske združenie Proti prúdu, vydavateľ Nota bene. Byť k sebe navzájom pozorní a láskaví je možno práve to, čo dnes Slovensko najviac potrebuje - aby nám tu všetkým bolo spolu lepšie.

Aj tento rok vám na festivale Pohoda nosiči Nota bene pomôžu s batožinou. Tento skutok láskavosti má za cieľ spustiť ďalšiu vlnu dobra prostredníctvom novej festivalovej hry POMÁHAŤ JE ĽAHKÉ.

Pošli dobro ďalej - urob niečo milé pre neznámeho človeka, posuň mu kartičku dobra a zdieľaj to na sociálnych sieťach.  

Pokúsme sa spolu o NAJDLHŠIU reťaz láskavostí na Pohode.

AKO NA TO?

Stiahni si prenosnú kartičku dobra tu ešte pred príchodom na festival Pohoda alebo získaj kartičku priamo na festivale od našich nosičov batožín alebo v stánku Nota bene.

 

1. Pomôž/urob láskavosťneznámemu človeku + odovzdaj mu prenosnú kartičku.

Ako môžeš pomôcť:

·    vystoj niekomu rad na jedlo, ponúkni miesto na sedenie

·    urob raňajky pre ľudí v susednom stane, zaplať účet neznámemu v rade za tebou

·    požičaj bundu/zubnú pastu, venuj úprimný kompliment alebo akýkoľvek iný skutok drobnej láskavosti :)

2. Zdieľaj svoj zážitok na FB stránke časopisu Nota bene alebo na instagrame.

Vyfotografuj sa s kartičkou alebo napíš pár slov o tom, ako ti kto pomohol. Nezabudni príspevok označiť #pomahatjelahke.

Ako to dopadlo a koľkým ľuďom spolu pomôžeme si prečítajte v septembrovom čísle Nota bene. 

 

STÁLE SA TI MÁLI?

Pridaj ešte kúsok dobra a PODPOR NOTA BENE SMS v hodnote 2 eurá. Na číslo 877 pošli text: DMS NOTABENE.

 

PREČO SA ZAPOJIŤ?

Dobro je nákazlivé a začína u teba.

Niekedy sa zdá, že dobrých správ je ako šafranu. Môžeme s tým niečo malé urobiť.Veríme, že malé pozornosti, ktoré iným ľuďom urobíš, spríjemnia festival tebe aj ľuďom okolo. Vystúp zo svojej komfort zóny, stretni nových milých ľudí a urobme spolu láskavejší svet, v ktorom nám bude všetkým o trochu lepšie.

Aj ľudia bez domova potrebujú dostupné bývanie

Na Slovensku žijú tisícky ľudí s nízkym príjmom, ktorí im neumožňuje platiť si nájom v byte. Mnohí sú odkázaní tlačiť sa celý život v útulkoch, či v spoločných izbách na ubytovniach. A to nielen ľudia, ktorí príjem z rôznych dôvodov nemajú, ale aj pracujúca chudoba.

Hra nám pomôže upriamiť pozornosť na to, že ľudia bez domova potrebujú dôstojné bývanie. Pozornosť verejnosti nám uľahčí zháňanie financie na nový projekt bývania. Náš cieľ je následne osloviť ďalších sponzorov, aby sme spolu pomohli čo najviac ľuďom získať svoj domov.

Ako pomáhame s bývaním

Našim cieľom je predajcom Nota bene sprostredkovať cenovo dostupné a dlhodobo udržateľné bývanie, v ktorom môžu ukončiť svoje bezdomovectvo. Hoci na Slovensku chýbajú sociálne byty, sú ľudia, ktorí chcú pomôcť tak, že poskytnú svoj byt za nekomerčnú sumu. V novom projekte prepájame majiteľov bytov s ľuďmi bez domova. V súčasnosti OZ Proti prúdu pomohlo takto do dôstojného bývania za cenovo dostupné nájomné piatim predajcom Nota bene. Poskytujeme im intenzívnu podporu vo forme terénnej práce priamo v byte. Podarilo sa nám takto sprostredkovať tri byty, z toho jeden byt klientom priamo prenajímame ako nájomcovia. Naša práca je inšpirovaná prístupom Housing first (Bývanie ako prvý krok).

Naša podpora zahŕňa napr. sprostredkovanie cenovo dostupného bytu, uľahčovanie komunikácie s majiteľmi bytov, prípravu nájomnej zmluvy, terénnu sociálnu prácu priamo v byte, pomoc pri riešení problémov a finančné príspevky vo forme úhrady kaucie, prvého nájmu alebo inej podpory potrebnej k získaniu a udržaniu bývania...

 

Pomáhajte s nami  a PODPORTE NAŠU PRÁCU TU. Ďakujeme za vašu všímavosť a podporu.

 
 

 

 

 

 

Začiatok stránky

Web používa redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems.

Web Analytics