Inzercia

v NOTA BENE

Viac...

 

 

 

Obsah aktuálneho čísla Nota bene

Páči sa Vám Nota bene a aktivity OZ Proti prúdu? 

Pošlite darcovskú SMS v hodnote 2 eurá na číslo 877 s textom: DMS START NOTABENE

Ďakujeme!

Zrušiť pravidelnú mesačnú podporu môžete zaslaním SMS na číslo 877 s textom: DMS STOP NOTABENE 

 

 

Odnesené. Ideme ďalej.

[02. 08. 2019]

Sandra Pázmán Tordová

Tí, ktorým pomohli, si ich ešte stále pamätajú. Päť rokov sa na bratislavskej Hlavnej stanici mohli starší ľudia s batožinou spoľahnúť, že im nosiči Nota bene pomôžu zdolať schody k nástupištiam. Nové výťahy však ukončili našu misiu a už aj poslední dvaja nosiči majú novú prácu. Je čas sa rozlúčiť.

 

Na začiatku stála túžba pomôcť predajcom Nota bene zbaviť sa dlhov, zamestnať sa. Tak, aby sa v chránenom prostredí pripravili na zamestnanie na bežnom trhu práce. Ocenený projekt Nosiči batožín NOTA BENE, vďaka ktorému získalo 14 ľudí v núdzi zamestnanie a cestujúci potrebnú pomoc, sa symbolicky rozlúčil na tohtoročnom festivale Pohoda.

A ako sa nám darilo? Boli sme tu s vami 5 rokov, zamestnali sme 14 nosičov batožín, predajcov Nota bene. Odniesli 1 726 ton batožiny a splatili si 15 400 eur dlhov. Vďaka intenzívnej spolupráci so sociálnymi pracovníkmi 11 nosičov získalo prístup k plnej zdravotnej starostlivosti, 9 z nich si výrazne zlepšilo kvalitu bývania a 7 si našlo a udržalo ďalšiu prácu.

 

AKO TO ZAČALO

Prvý deň. 8. december 2014 v prezidentskom salóniku Hlavnej stanice. Sedem predajcov Nota bene v na mieru šitých uniformách dáva rozhovory slovenským médiám aj svetovým agentúram. Články o projekte sa objavia aj vo Francúzsku či v Amerike.

 

Začiatok stránky

Web používa redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems.

Web Analytics