Inzercia

v NOTA BENE

Viac...

 

 

 

Obyvatelia nechcú bezdomovcov

[03. 09. 2015]

Ján Mečiar, moderátor: "Obyvatelia jednej bytovky v Snine sa búria. Mesto tam chce zriadiť nocľaháreň pre bezdomovcov, aby sa v zimnom období mali kam uchýliť. Ľudia však o tom nechcú ani počuť. V bytovke žije veľa mladých rodín a rodičia sa boja najmä o deti. Hovoria, že to bude horor. Vedeniu mesta chcú preto priniesť petíciu."

Obyvateľka Sniny: "Však tu je horor žiť. Pľuvajú na vás, kopajú do vás, s vozíkom ma prevrátia."

Obyvateľ Sniny: "Však deti majú strach."

Obyvateľka Sniny: "Nielen deti, aj dospelí. Pani povedala, že sa bojí ísť domov."

Jana Veľasová, redaktorka: "Nocľahárni hovoria jasné nie. Podľa ich slov ju mesto chce zriadiť v týchto nebytových priestoroch, kde kedysi sídlila mestská polícia."

Mgr. Eva Mihaliková, hovorkyňa mesta Snina (telefonát): "Toto zariadenie by malo slúžiť na prechodné obdobie počas chladnejších mesiacov roka a to od októbra do apríla."

Jozef Naščák, predseda SVB Ulica Paláriková: "Tak, mesto sa chce zbaviť bezdomovcov, že by to nemali v centre, tak chcú ich vysunúť na okraj mesta."

Jana Veľasová: "Na problematiku upozornili aj predstavitelia cirkvi. Ľudia bez domova totiž často hľadajú pomoc na farských úradoch."

List predstaviteľov cirkvi (text v obraze): "Vždy sme ochotní pomôcť či už materiálne alebo duchovne. Nemáme však priestory na poskytnutie ubytovania."

Jana Veľasová: "Mrazy pripravili o život bezdomovca v susednom Humennom. Tomu sa chce sninská samospráva vyhnúť."

Marcel, bezdomovec: "Človek ako je na ulici, má určitú jednu psychiku a psychika čo? Položí ho dole. Dneska zomrel náš strýko, zajtra kto zomrie? Kto zajtra zomrie? Rad za radom ide to."

Mgr. Eva Mihaliková: "Zariadenie bude mať samostatný vchod a bude slúžiť výhradne na prenocovanie. Na bezproblémový chod, prevádzku zariadenia bude dohliadať zodpovedný pracovník."

Jana Veľasová: "Podľa obyvateľov bytovky to však nestačí."

Jozef Naščák: "Dotyčný bude mať vypité, nepustia ho dnu, kde pôjde? Samozrejme, bude hľadať nejaký priestor, kde by sa mohol vopchať. Nebytové priestory, či pivnice alebo spoločné chodby."

Jana Veľasová: "Definitívnu podobu fungovania zariadenia zatiaľ radnica nepozná. Tristo obyvateľov bytovky je však radikálne proti. Boja sa o svoju bezpečnosť. Chcú sa preto podpísať pod petíciu."

Obyvateľka Sniny: "Petíciu? Prečo? Dajte papier, urobíme petíciu. Normálni ľudia stadiaľ odchádzajú preč. Nevedia sa tie byty ani do podnájmu dať."

Obyvatelia nechcú bezdomovcov
Autor: Jana Veľasová
Zaradenie: z domova
Strana:
Datum: 2015-09-02
Zdroj: JOJ, 19:30
Nadpis: Obyvatelia nechcú bezdomovcov
Text:

 

Začiatok stránky

Web používa redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems.

Web Analytics