Inzercia

v NOTA BENE

Viac...

 

 

 

Mestský chodník opravujú bezdomovci

[14. 09. 2015]

Zdeno Zubák, moderátor RTVS: "Chodník spájajúci najväčšie prešovské sídlisko s centrom mesta opravujú bezdomovci. Od mesta potrebovali len súhlas, s materiálom im pomohli sponzori. 200 metrov chodníka už dokončili, celkovo obnovia takmer kilometer. Obyvatelia sídliska si na opravu museli počkať poriadne dlho."

Diana Murdziková, redaktorka RTVS: "30 rokov sa v mestskej kase nenašli peniaze na opravu spojnice Sekčova a centra mesta. Gréckokatolícka charita sa do toho pustila s len tisícovým nákladom a s pomocou bezdomovcov."

Peter Valíček, Gréckokatolícka charita Prešov: "Tak sme si povedali, že aj je charita tým, že tu sme, že tu žijeme s tou komunitou týchto ľudí, chceme pre to mesto niečo dobré urobiť, chceme v nich rozvíjať také zručnosti a schopnosti, ktoré by ich vedeli vrátiť postupom času naspäť do života, to je asi to najdôležitejšie a dávať dobrý príklad."

Rudolf Bača, vedúci char. zariadenia Pod táborom: "Sa obnovujú pracovné návyky určitým spôsobom a je to to, že keď začnem čosi dávať zo seba, tak môj život sa posúva dopredu."

Milan, klient charity: "Chcelo, lebo ja nemôžem obsedieť."

Diana Murdziková: "Šesť bezdomovcov, ktorí chcú robiť, 5 hodín denne dobrovoľne betónuje chodník, ktorý je pre detské kočíky či vozíčkarov nezjazdný."

Pavol Breza, klient charity a šéf partie: "Z tej ulice nám dokonca doniesli aj chlebíčky a včera napríklad nám tuná stúpili, aj s bicyklom nám prešiel, no ale tak dá sa to potom dorobiť, no len neustrážite to."

Diana Murdziková: "Mesto uvažuje, že by založilo aj mestský sociálny podnik, ktorý by mal fungovať už na budúci rok."

Andrea Turčanová, primátorka Prešova: "Máme veľmi veľa takých bodových závad, ktoré vedia opravovať práve, hovorím, šikovní nezamestnaní a dokážu aj zo zámkovej dlažby robiť chodníky."

Diana Murdziková: "Bezdomovci dostali od mesta súhlas aj na zimnú údržbu práve tejto lokality. V meste žije okolo 200bezdomovcov a 85 z nich využíva pomoc charity. Diana Murdziková, RTVS."

Mestský chodník opravujú bezdomovci
Autor: Diana Murdziková
Zaradenie: z domova
Strana:
Datum: 2015-09-11
Zdroj: STV Dvojka, 17:45
Nadpis: Mestský chodník opravujú bezdomovci
Text:

 

Začiatok stránky

Web používa redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems.

Web Analytics