2 príbehy z bratislavského streetworku NOTA BENE

[08. 04. 2011]

Aj vďaka vašej podpore sa nám darí pomáhať ľuďom bez domova. Chceme sa s vami podeliť o dva príbehy, ktoré potvrdzujú, že naša práca má význam.

Petrov príbeh
Pán Peter nás prvý krát kontaktoval 17.3.2011 počas výdaja stravy na Račianskom mýte. Bol vo veľmi zlom stave a na dané miesto sa dostal za pomoci kamaráta. Mal nedoliečený vyvrtnutý členok a po celom tele hnisajúce rany, ktoré vznikli ako dôsledok kožného ochorenia.

Návštevu u nášho spolupracujúceho lekára sme vybavili najrýchlejšie ako sa dalo. Dnes je pán Peter umiestnený u sestier Matky Terezy v Petržalke, kde sa doliečuje.

Jánov príbeh
Pán Ján nás prvý krát kontaktoval 24.3.2011 počas výdaja stravy na Račianskom mýte. Pochádza z východu. Na ulici nebol dlho, dostal sa na ňu kvôli nešťastným rozhodnutiam . Ako sa vraví, každý sa môže v živote pošmyknúť. Rozhodol sa, že takto žiť nechce.
Za nami prišiel s prosbou, či by sme mu nevedeli zistiť číslo na jeho mamu alebo sestru. Povedal, že to bude strašná hanba, že sa bojí, že mu nebudú vedieť odpustiť. Číslo sa nám podarilo zohnať, Jano sa so svojou sestrou skontaktoval. V nedeľu sa mali stretnúť na hlavnej stanici v Bratislave, aby ho odviezla domov.

Zuzana Kiňová z tímu terénnych pracovníkov organizácie Proti prúdu.

 

Začiatok stránky

Web používa redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems.

Web Analytics