UŠĽACHTILÉ TRIEDENIE ODPADU

[02. 11. 2012]

Vážení čitatelia!

Musím vám napísať niečo o ušľachtilej činnosti, akou je triedenie odpadu. Malo by byť samozrejmosťou, že si chránime životné prostredie. No triedenie má dopad aj na dobré meno predajcov vášho Nota bene. Falošní predajcovia nemajú preukaz a predávajú staré čísla.

Znižujú tým dôveryhodnosť poctivých predajcov. A odkiaľ berú staré čísla Nota bene? Predsa z tých modrých kontajnerov, určených na zber papiera. Preberajú papier a čo tam nájdu? Časopis, ktorý ste si kúpili, prečítali a svedomito vytriedili. Oni ho vyberú a s tým jedným Nota bene fungujú ešte veľmi dlho.

Dokonca sa mi stalo, že nemali staré číslo, ale aktuálne. Skoro ma porazilo, keď som videl jedného takého „predajcu“ s časopisom, na ktorom bolo vyrazené moje predajné číslo – teda také, aké mám na preukaze. „A to odkiaľ máš?“ opýtal som sa. „Z kontajnera,“ povedal. „Potrebujem zarobiť na víno a cigarety a idem preč.“

Bol som tak naštvaný, že som mu chcel dať po hube a ten časopis mu zobrať, no kúsok odtiaľ boli jeho kumpáni. Čuduj sa svete, darilo sa mu lepšie ako mne! Sto čertov vo mne! Tak ja tu stojím poctivo od rána a on si príde a ako keby ruku natrčil. Že vraj časopis má posledný a nemôže ho predať.

Takže, milí čitatelia: ak budete triediť odpad, skúste časopis roztrhnúť na polovicu. Je to jeden z krokov, ako zabrániť duplicitnému predaju časopisov falošnými predajcami. Vy k tomu môžete výraznou mierou prispieť. Trieďte odpad a trhajte.

Vďaka.

Jozef

 

Začiatok stránky

Web používa redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems.

Web Analytics